Často považovaný za najvšestrannejšieho česko-slovenského hokejistu 80. rokov – výborný korčuliar, fyzicky i technicky dokonale vybavený s vyváženou útočnou a obrannou činnosťou.

S hokejom začínal ako desaťročný, je odchovancom klubu ZPA Prešov. Hráč VSŽ Košice, Dukly Jihlava, Zelttwegu a HK Spišská Nová Ves. V NHL hráč Minnesota North Stars, Los Angeles Kings (kde jeho spoluhráčom v útoku bol fenomenálny Wayne Gretzky), New York Rangers. Bol draftovaný v roku 1983 tímom Calgary Flames v 5. kole z 91. miesta.

Je držiteľom striebornej medaily zo ZOH 1984 a bronzovej zo ZOH 1992. Majster sveta 1985, strieborný z MS 1982 – 83. Reprezentačný dres ČSSR obliekol 211-krát, najviac spomedzi všetkých slovenských hráčov. Tromfol hokejistu storočia Dzurillu, legendárneho Golonku, Pašeka, Rusnáka i Lukáča. Raz (v roku 1993 proti Francúzom) nastúpil aj v reprezentačnom tíme Slovenska. Na Majstrovstvách sveta 1985 prispel významným spôsobom k zlatej medaile.

V oranžovo - čiernom drese Košíc sa dvakrát radoval z československého titulu (1986 a 1988). V roku 1999 sa dočkal aj titulu majstra Slovenska, keď dokázal zomknúť partiu proti bratislavskému Slovanu. Vtedy si ako prvý mohol so slzami v očiach poťažkať nový pohár určený pre víťaza extraligy. Počas kariéry ho sprevádzalo číslo 11. Nosil ho nielen v reprezentácii, ale aj v spomínaných Košiciach a nevynechal ani zahraničie. Iba v zámorí mu prischli čísla 26 respektíve 23.